menu

Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 80 -64

Νίκη για την ομάδα της Εράτυρας απέναντι στην ομάδα του Περδίκκα  σ ΄ ένα παιχνίδι όπου από την αρχή η Εράτυρα  βρέθηκε να προηγείται στο σκορ και  μέχρι το τέλος  κράτησε την διαφορά και έφτασε έτσι σε μια εύκολη νίκη. Στην 1η περίοδο η Εράτυρα μπήκε δυναμικά και παίζοντας καλή άμυνα και με αρκετούς αιφνιδιασμούς  κατάφερε να τελειώσει την περίοδο προηγούμενη  με 23-11.

Η 2η περίοδος  ξεκίνησε με τη Εράτυρα να χάνει την αυτοσυγκέντρωση της στην άμυνα και σε συνδυασμό με αρκετές βιαστικές επιθέσεις  έδωσε στον Περδίκκα την δυνατότητα να μειώσει και το ημίχρονο να κλείνει υπέρ της Εράτυρας  με σκορ 40-37. Στην 3η περίοδο η ομάδα της Εράτυρας μπήκε αποφασισμένα να «τελειώσει» το παιχνίδι από νωρίς  και παίζοντας με πάθος στην άμυνα αλλά και με καθαρο μυαλό στη επίθεση κατάφερε να προηγείται στο τέλος του δεκαλέπτου με σκορ 66-50. Η 4η περίοδος ξεκίνησε με  την Εράτυρα να μπαίνει χαλαρά στο παιχνίδι και η ομάδα του Περδίκκα να μειώνει σε 66-60 άλλα η ψυχραιμία στην επίθεση και η καλές άμυνες  που βγήκαν έδωσαν στην Εράτυρα να πάρει μια εύκολη νίκη .Έτσι λοιπόν η Εράτυρα έχει καταφέρει να πάρει 2 νίκες στις 2 πρώτες αγωνιστικές με καλές εμφανίσεις και αισιοδοξεί για μια ανάλογη συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα:23-11,40-37,66-50,80-64
 Αναγ/ση Ερατυρας: Ντάγκας 24 ,Βεντόυλης,Παπαναστασίου,Μπισίρης,Βότσης 10,Κουντουρατζόγλου 2,Βαρός 9,Παγούνης Χ 12(2), Λάμπρου 12,Καρπούζας 6
Ελπίδα Περδίκκα: Ρίζου 5(1), Αλεξίου 18(3),Κουνέλης , Καλαμήτσος 3, Μίχος 5(1), Τσαγκάνης 8, Ασιανός 6, Κούσης 18,Μπισούκης