menu

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Φ.Ο ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 81- 58

Ήττα για την ομάδα της Εράτυρας και τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για την κατάληψη της τρίτης θέσης, η οποία θα την οδηγούσε  στην φάση των πλέι οφ. Δυνατά μπήκε στην πρώτη περίοδο η ομάδα της Εράτυρας  και ανταποκρίθηκε  πολύ καλά  απέναντι στο πρέσινγκ που άσκησε η ομάδα της Νεάπολης με  το σκορ να κλείνει ισόπαλο 19-19.Στην δεύτερη περίοδο ο ρυθμός ήταν ίδιος και για τις δύο ομάδες  με την Νεάπολη να παίρνει μια  διαφορά στο τέλος του δεκαλέπτου με συνεχή εύστοχα σουτ 3 πόντων .Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Εράτυρας να παίζει καλή άμυνα και να μειώνει την διαφορά στους 8 πόντους αλλά κάποια λάθη επανέφεραν την διαφορά σε διψήφια νούμερα ξανά. Η τελευταία περίοδος εξελίχθηκε  σε παράσταση για έναν ρόλο, με την ομάδα της Εράτυρας  να μη μπορεί να επανέλθει στο παιχνίδι και με την ομάδα της Νεάπολης να είναι εύστοχη η διαφορά ανέβηκε   πάνω από τους 20 πόντους  και το παιχνίδι να τελειώνει με 81-58.

Τα δεκάλεπτα: 19-19,45-34,61-48,81-58
Φ.Ο ΝΕΑΠΟΛΗΣ:ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ,ΠΑΓΑΝΑΣ 2,ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ 3(1),ΣΑΒΒΙΔΗΣ,ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ 16,ΦΟΥΦΑΣ 20(4),ΣΤΑΜΠΟΛΟΥΣ 14(2),ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 15,ΔΟΥΒΛΕΤΗΣ 6,ΜΑΤΤΑΣ 5(1),ΜΠΑΡΜΠΑΣ,ΜΠΑΚΑΛΗΣ
ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ:ΝΤΑΓΚΑΣ 12,ΛΑΜΠΡΟΥ 3,ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,ΜΠΙΣΙΡΗΣ 9,ΒΟΤΣΗΣ 3,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Κ , ΒΑΡΟΣ 2,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Χ  7 ,ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ 9,ΜΕΤΣΙΟΣ 11