menu

Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ- Α.Σ ΔΥΝΑΜΙΣ 72-68

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Εράτυρας μπηκε δυναμικά, παιζοντας καλή άμυνα και σε συνδιασμό με τα καλά ποσοστά ευστοχίας πήρε μια διαφορα 10-12 πόντων.Στο ίδιο τέμπο συνέχισε και το δεύτερο δεκάλεπτο με την Εράτυρα  να κλέινει τιο ημίχρονο με 33-21.Η τρίτη περίοδος ήταν «συνέχεια» του ά ημιχρόνου με την Εράτυρα να είναι αρκετά εύστοχη  και να αυξάνει την διαφορά ακόμη και στο +20(57-37) .Στην δ περίοδο η ομάδα της Δύναμις πίεζοντας σε όλο το γήπεδο ανάγκασε την Εράτυρα να υποπέσει σε αρκέτα λάθη και να χάσει αρκετά εύκολα καλάθια.Για 35 λεπτά η ομάδα της Εράτυρας ήταν καλύτερη από την αντίπαλη ομάδα με μόνο κακό σημείο στο παιχνίδι τα τελευταία  λεπτά στα οποία χάθηκε η διαφορά (+20).Πάντως η ομάδα της Εράτυρας έφτασε δίκαια στην 1η νίκη και θα συνεχίσει με μεγαλυτερη αισιοδοξία στο πρωτάθλημα.
Δεκάλεπτα:22-9,33-21,57-39,72-68

Εράτυρα: ΝΤΑΓΚΑΣ 16,ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,ΜΠΙΣΙΡΗΣ 12(2),ΒΟΤΣΗΣ 13,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Κ 5 , ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΓΟΥΝΗΣ Χ 7,ΛΑΜΠΡΟΥ 3(1),ΜΕΤΣΙΟΣ 15
ΔΥΝΑΜΙΣ:ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΣ,ΛΑΔΑΣ 2,ΣΩΤΗΡΙΟΥ 14,ΚΟΛΛΙΑΣ 12(1),ΑΤΣΙΚΙΔΗΣ 6,ΤΣΑΚΗΡΙΔΗΣ 8, ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ 2,ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 14,ΤΟΛΙΚΑΣ 5,ΣΑΚΑΛΗΣ