menu

Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - Φ.Ο ΝΕΑΠΟΛΗΣ 18/11/2012

ΔΕΥΤΕΡΗ  ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΑΤΥΡΑ
Ένα συναρπαστικό  παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό της Εράτυρας με την Νεάπολη να επικρατεί τελικά στις λεπτομέρειες της τοπικής ομάδας. Στην 1Η περίοδο η ομάδα της Νεάπολης ξεκίνησε έχοντας καλύτερη ευστοχία με αποτέλεσμα να κλείσει το σκορ υπέρ της με 11-18.Στην δεύτερη περίοδο η Εράτυρα παίζοντας καλή άμυνα και όντας πιο εύστοχη κάλυψε την διαφορά και βρέθηκε να προηγείται ακόμα και με 6 πόντους  (32-26).Το 2ο ημίχρονο βρήκε την Εράτυρα να ξεκινάει χαλαρά με αποτέλεσμα η Νεάπολη να πάρει μια διαφορά(+8-10 ),και να την κρατάει χωρίς να δυσκολευτεί. Η 4η περίοδος ξεκίνησε με την διαφορά να βρίσκεται στους  +12  για την ομάδα της Νεάπολης ,όμως η Εράτυρα με όπλο την καλή της άμυνα κατάφερε σταδιακά και ρίξει την διαφορά ,με αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά να γίνει ένα πραγματικά συναρπαστικό παιχνίδι. Η  Εράτυρα έχοντας υπομονή  και με την Νεάπολη άστοχη στις τελευταίες επιθέσεις  κατάφερε να πάει το ματς στο 64-67 και με την τελευταία επίθεση να είναι για την ίδια με το χρονόμετρο στα 3,9 , ο Ντάγκας αστόχησε σε σουτ 3 πόντων  και χάθηκε η ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση .Η ομάδα της Εράτυρας έδειξε πως δεν εγκατέλειψε το ματς και ότι το διεκδίκησε με μέχρι το τέλος απέναντι σε μια καλή ομάδα, με τέτοιες εμφανίσεις η ομάδα της  Εράτυρας ελπίζει σε μια καλύτερη συνέχεια.
ΠΕΡΙΟΔΟΙ:11-18,32-30,47-53,64-67
Εράτυρα: ΝΤΑΓΚΑΣ 16, ΜΠΙΣΙΡΗΣ 2, ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ 5,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Κ  4 , ΒΑΡΟΣ 2, ΠΑΓΟΥΝΗΣ Χ 4,ΒΟΤΣΗΣ 16,ΜΕΤΣΙΟΣ  13(2)
Νεάπολη: ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 8 (1), ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ 11,ΦΟΥΦΑΣ 11, ΑΜΠΑΤΖΗΣ ,ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 15(2) , ΔΟΥΒΛΕΤΗΣ 9,ΜΑΤΤΑΣ 11(3)