menu

Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Φ.Σ ΒΑΤΕΡΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 62-40

ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΑΤΥΡΑ
Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα της Εράτυρας στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στο Βατερό. Η ομάδα της Εράτυρας μπήκε μουδιασμένα στον αγώνα με αποτέλεσμα από τα πρώτα λεπτά να κυνηγάει στο σκορ την ομάδα του Βατερού το οποίο ήταν  πιο εύστοχο από την γραμμή των 6,75.Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το  2ο  δεκάλεπτο  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 32-23.Η Εράτυρα στην αρχή του 3ο δεκαλέπτου άρχισε να παίζει καλή άμυνα αλλά χωρίς αντίκρισμα  διότι στην επίθεση δεν μπορούσε να σκοράρει με αποτέλεσμα η διαφορά να παραμένει στους 10-14 πόντους υπέρ του Βατερού .Η δυστοκία για την Εράτυρα συνεχίστηκε και στο 4ο δεκάλεπτο σε αντίθεση με την ομάδα του Βατερου που έκλεισε  τον αγώνα με 3 συνεχόμενα τρίποντα με την διαφορά να μεγαλώνει και  με αποτέλεσμα να επέλθει, φυσιολογικά, η ήττα της Εράτυρας.
Τα δεκάλεπτα: 18-12,32-23,42-29,62-40
ΒΑΤΕΡΟ:ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ 8(2) , ΚΕΝΤΕΠΟΖΙΔΗΣ 15(2), ΣΚΟΤΙΛΑΣ 2, ΜΥΡΩΝΙΔΗΣ 13, ΚΑΠΛΑΝΟΓΛΟΥ 4  ΓΚΑΣΗΣ 12(4),ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ  8
 ΕΡΑΤΥΡΑ: ΝΤΑΓΚΑΣ 2, ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΤΖΟΓΛΟΥ,ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,ΜΠΙΣΙΡΗΣ 1 ,ΒΟΤΣΗΣ 10,    ΒΑΡΟΣ 2, ΛΑΜΠΡΟΥ 3,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Κ 3(1) ,ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ  14,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Χ ,ΜΕΤΣΙΟΣ 5