menu

Δευτέρα 22 Απριλίου 2013

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ –ΑΝΑΓ/ΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ 59-42 (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

Μετά από ένα αρκετά καλό 2ο ημίχρονο η Αναγέννηση Εράτυρας κατάφερε να φτάσει στην 4η συνεχόμενη νίκη και να συνεχίσει την πολύ καλή πορεία που έχει μέχρι στιγμής στην Β φάση και τους αγώνες κατάταξης.

Από την 1η περίοδο η Εράτυρα ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε με 6-0 όμως τα Σέρβια  ισορρόπησαν το παιχνίδι με την Εράτυρα  να προηγείται στο τέλος της περιόδου με 13-7. Στην δεύτερη περίοδο τα Σέρβια παρουσιάστηκαν αρκέτα εύστοχα στην επίθεση και με την Εράτυρα να είναι αρκετα νευρική στην επίθεση το ημίχρονο έκλεισε υπέρ της Εράτυρας  με σκορ 23-21. Η εικόνα του 1ου ημιχρόνου δεν προμήνυε το τι θα γινόταν στο δεύτερο με την Εράτυρα να παίζει εξαιρετική άμυνα και να δυσκολεύει τα Σέρβια στο κομμάτι της επίθεσης κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με το υπέρ της σκορ 38-31. Η 4η περίοδος ξεκίνησε με την Εράτυρα  να συνεχίζει την εξαιρετική άμυνα  και να δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό τα Σέρβια  στο κομμάτι του σκοραρίσματος , με την  ίδια να είναι αρκετά παραγωγική στην επίθεση κατορθώνοντας να πάει την διαφορά σε υψηλά επίπεδα  δίνοντας έτσι εμφατικό χαρακτήρα στο τελικό αποτέλεσμα με το παιχνίδι να κλείνει    59-42 (+17) υπέρ της Εράτυρας . Η άμυνα σε όλο το παιχνίδι αλλά και ευστοχία στο 2ο ημίχρονο ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά τα οποία συνετέλεσαν στο να επιτευχθεί η 4η συνεχόμενη νίκη  για τους αγώνες κατάταξης .