menu

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΚΟΖΑΝΗ 2006 74-49

Νίκη για την ομάδα της Αναγέννησης  Εράτυρας  στην πρεμιέρα  για την  β΄ φάση  για τους αγώνες κατάταξης απέναντι στην Κοζάνη 2006. Στην 1η περίοδο το παιχνίδι  ήταν αρκετά ισορροπημένο με την Εράτυρα να έχει βραχεία κεφαλή στο σκορ και με την περίοδο να κλείνει υπέρ της με 18-17. Στην 2η περίοδο η ομάδα της Κοζάνης ήταν αρκετά εύστοχη στο ξεκίνημα της περιόδου και έφτασε ακόμα και την διαφορά στο +5(24-29),αλλά ορισμένες καλές άμυνες από την πλευρά της Εράτυρας στο τέλος του δεκαλέπτου και με ένα σερί κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει υπέρ της με 36-33. Το 2ο  ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος από την πλευρά της Εράτυρας η οποία κυριάρχησε σε όλους τους τομείς και με την εξαιρετική της άμυνα κατάφερε να δώσει ρυθμό στην ομάδα όπου ήταν αρκετά  εύστοχη και στην επίθεση με το σκορ να παίρνει μεγάλες διαστάσεις. Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε να κερδίσει με εμφατικό τρόπο στην πρεμιέρα της 2ης φάσης και δίνει ελπίδες για μία καλή συνέχεια αγώνων για την φάση αυτήν.

Τα δεκάλεπτα:18-17,36-33,55-43,74-49
Aναγ/ση Εράτυρας: Ντάγκας 22,Παπαναστασίου 1,Μπισίρης 6(2), Βότσης 10 , Κουντουρατζόγλου  7(1), Λάμπρου  6,Βαρός ,Καρπούζας 8, Μέτσιος 12
Κοζάνη 2006:Πατσώνας 13(2), Λαβαντσιώτης 7(1), Τζουκόπουλος 6(1), Γκόμπτζιας 6, Παπαδέλης 2, Αργυρόπουλος 9, Γκανάτσιος 4