menu

Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2012

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΑΝΑΓ/ΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ 64-48

Με νίκη ολοκλήρωσε τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος  η ομάδα της Εράτυρας , νικώντας εντός έδρας  τα Σέρβια με 64-48. Στην 1η περιόδο η ομάδα της Εράτυρας μπήκε δυναμικά και από τα πρώτα λεπτά πήρε διαφορά κλείνοντας την περίοδο με σκορ 19-11. Στην 2η περίοδο η διάφορα στο σκορ παρέμεινε στα ίδια επίπεδα με την ομάδα της Εράτυρας χωρίς να εντυπωσιάζει να καταφέρνει να κλείνει το ημίχρονο με το υπέρ της σκορ 31-21.

Το 2ο ημίχρονο ήταν  εφάμιλλο  του 1ου με την Εράτυρα να συντηρεί την υπέρ της διαφορά χωρίς να απειλείται ουσιαστικά από τα Σέρβια. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα της Εράτυρας η οποία δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα και χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ. Η ομάδα της Εράτυρας παρουσιάζοντας χαρακτήρα αλλά και την εικόνα μιας υγιούς ομάδας  κατάφερε να φτάσει στην νίκη δείχνοντας φέτος ότι μπορεί να κάνει μια αξιόλογη πορεία στο πρωτάθλημα.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-11,31-21,45-31,64-48

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ:ΝΤΑΓΚΑΣ 13,ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ,ΜΠΙΣΙΡΗΣ,ΒΟΤΣΗΣ 23,ΛΑΜΠΡΟΥ 5(1),ΠΑΓΟΥΝΗΣ Κ  , ΒΑΡΟΣ 2,ΠΑΓΟΥΝΗΣ Χ 2, ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ , ΜΕΤΣΙΟΣ 16(1)

ΑΝΑΓ/ΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ,ΣΑΛΑΜΠΑΣ 4,ΜΠΡΟΥΣΙΟΒΑΣ Σ 12, ΜΠΡΟΥΣΙΟΒΑΣ Δ 3, ΠΑΤΑΣ 2,ΚΑΡΑΤΑΣΟΣ ,ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 7,ΓΚΟΥΤΖΙΟΜΗΤΡΟΣ 2,ΧΛΙΟΥΜΠΗΣ 4,ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ3(1), ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 6, ΝΕΣΤΟΡΑΣ 4